Регионална  дирекция  по  горите – Кюстендил  издаде  серия  брошури  за популяризиране  на  дейността си по контрола и опазване  на горските  територии  и  изискванията на Закона  за горите. В  тях  са  представени правилата при  извършване на съответния вид дейност, практическите стъпки, които  гражданите  трябва  да  направят  при  упражняването им, както и  препоръчителните  действия  в шест  направления:

     - КОНТРОЛНИТЕ ДЕЙНОСТИ  И  УСЛУГИТЕ,  КОИТО РДГ-КЮСТЕНДИЛ  ИЗВЪРШВА  ПО  ЗАКОНА ЗА  ГОРИТЕ

      ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА  СЛУЖИТЕЛИ ПРИ   КОНСТАТИРАНЕ НА  НАРУШЕНИЯ  И ПРАВА   НА ГРАЖДАНИТЕ, ОБЕКТ НА  ПРОВЕРКА

       -  ЗАДЪЛЖЕНИЯ  И ПРАВА  НА  СОБСТВЕНИЦИТЕ НА  ЧАСТНА ГОРА  В  СЛУЧАИТЕ, КОГАТО  ИСКАТ  ДА  ПОЛЗВАТ  ДЪРВЕСИНА  ОТ  НЕЯ              

        -  ДЕЙНОСТИ ПО ПРОДАЖБА  И   ПРЕРАБОТКА,  И ТЪРГОВИЯ  С ИЗДЕЛИЯ  ОТ   ДЪРВЕСИНА

        -   ТЪРГОВИЯ И  ПРЕВОЗВАТ  КОЛЕДНИ ЕЛХИ,  НЕДЪРВЕСНИ ГОРСКИ  ПРОДУКТИ И  ЛЕЧЕБНИ  РАСТЕНИЯ

        -   ТЪРГОВИЯ С  ДЪРВЕСИНА  И  ИЗДЕЛИЯ  ОТ  ДЪРВЕСИНА

             Целта  на  това действие е превантивна и  насочва  гражданите към спазване на   Закона  за  горите. 

              Издаването  на  брошурите  е   стъпка, с  която   РДГ – Кюстендил  заявява  готовност  да  използва  административния  си  потенциал  в  помощ  на  гражданите,    подпомагането и улесняването им при организиране  на  законни дейности в  горите.         

            Регионалната дирекция по горите  Кюстендил ще организира превантивни дейности с цел намаляване нарушенията на  Закона  за  горите,  Закона  за  лова  и  опазване  на  дивеча  и  Закона  за  рибарството  и  аквакултурите . 

НачалоНовини 2016/05Новина

Изпълнителна агенция по горите | Новини

12.05.2016 - МЗХ и ИАГ ще участват с близо 6 000 свои служители в националното почистване на 4 юни

„Министерство на земеделието и храните ще се включи активно в обявената Национална инициатива „Да изчистим България заедно“, като в нея на 4 юни ще участват близо 6 000 служители“. Това обяви заместник-министърът на земеделието и храните доц. Георги Костов по време на среща на партньорите в кампанията.

„Определили сме 330 места за националното почистване, в което с доброволен труд ще участват служители от Изпълнителна агенция по горите, Природните паркове и Държавните горски стопанства”, информира заместник-министърът. Той изрази убеденост, че всеки от тях ще доведе поне по още един човек и така реалният брой на хората, с които ще се участва ще е със сигурност удвоен. От страна на Министерството са осигурени и повече от 300 специализирани автомобила, които да извозят събраните отпадъци, както чували за смет и ръкавици. Зам.-министър Костов посочи още, че вече е създаден координационен център и е стартирала подготовката, като са определени точните локации на местата за почистването на териториите на Природните паркове, Държавните горски стопанства и Регионалните дирекции по горите.