Регионална  дирекция  по  горите – Кюстендил  издаде  серия  брошури  за популяризиране  на  дейността си по контрола и опазване  на горските  територии  и  изискванията на Закона  за горите. В  тях  са  представени правилата при  извършване на съответния вид дейност, практическите стъпки, които  гражданите  трябва  да  направят  при  упражняването им, както и  препоръчителните  действия  в шест  направления:

     - КОНТРОЛНИТЕ ДЕЙНОСТИ  И  УСЛУГИТЕ,  КОИТО РДГ-КЮСТЕНДИЛ  ИЗВЪРШВА  ПО  ЗАКОНА ЗА  ГОРИТЕ

      ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА  СЛУЖИТЕЛИ ПРИ   КОНСТАТИРАНЕ НА  НАРУШЕНИЯ  И ПРАВА   НА ГРАЖДАНИТЕ, ОБЕКТ НА  ПРОВЕРКА

       -  ЗАДЪЛЖЕНИЯ  И ПРАВА  НА  СОБСТВЕНИЦИТЕ НА  ЧАСТНА ГОРА  В  СЛУЧАИТЕ, КОГАТО  ИСКАТ  ДА  ПОЛЗВАТ  ДЪРВЕСИНА  ОТ  НЕЯ              

        -  ДЕЙНОСТИ ПО ПРОДАЖБА  И   ПРЕРАБОТКА,  И ТЪРГОВИЯ  С ИЗДЕЛИЯ  ОТ   ДЪРВЕСИНА

        -   ТЪРГОВИЯ И  ПРЕВОЗВАТ  КОЛЕДНИ ЕЛХИ,  НЕДЪРВЕСНИ ГОРСКИ  ПРОДУКТИ И  ЛЕЧЕБНИ  РАСТЕНИЯ

        -   ТЪРГОВИЯ С  ДЪРВЕСИНА  И  ИЗДЕЛИЯ  ОТ  ДЪРВЕСИНА   

             Целта  на  това действие е превантивна и  насочва  гражданите към спазване на   Закона  за  горите. 

              Издаването  на  брошурите  е   стъпка, с  която   РДГ – Кюстендил  заявява  готовност  да  използва  административния  си  потенциал  в  помощ  на  гражданите,    подпомагането и улесняването им при организиране  на  законни дейности в  горите.         

            Регионалната дирекция по горите  Кюстендил ще организира превантивни дейности с цел намаляване нарушенията на  Закона  за  горите,  Закона  за  лова  и  опазване  на  дивеча  и  Закона  за  рибарството  и  аквакултурите . 


НачалоНовини 2025/03Новина

Изпълнителна агенция по горите | Новини

11.03.2025 - Предстои провеждането на Трети национален семинар по биоикономика в рамките на проект CEE2ACT

 

Изпълнителна агенция по горите организира провеждането на Трети национален семинар по биоикономика в България, който ще се проведе на 14 март 2025 г. в зала 400 на Министерството на земеделието и храните, гр. София, бул. Христо Ботев 55. Събитието е част от поредицата национални семинари в десетте целеви страни по проект “Подпомагане на страните от Централна и Източна Европа при разработване на стратегии и планове за действие за биоикономика” CEE2ACT: Унгария, България, Хърватия, Чехия, Полша, Румъния, Словакия, Словения, Гърция и Република Сърбия.

Темата на семинара е Изграждане на национална визия и пътна карта за развитие на биоикономиката, като той ще даде възможност за задълбочена дискусия по ключови стратегически документи, включително проекта на Пътна карта за развитие на биоикономиката в България и SWOT анализ на Пътната карта.

В събитието ще вземат участие екипът на ИАГ по управление и изпълнение на проект CEE2ACT и членовете на Работната група (хъб) по биоикономика, създадена със заповеди на министъра на земеделието и храните. Работната група включва представители на български заинтересовани страни от държавната администрация, научните среди, браншовите организации и бизнеса.

По време на семинара участниците ще имат възможност:

·         Да се запознаят с напредъка на проект CEE2ACT;

·         Да обсъдят и предложат допълнения към проекта на Пътна карта за развитие на биоикономиката;

·         Да анализират силните и слабите страни, възможностите и заплахите, представени в проекта на Пътната карта за развитието на биоикономиката в България;

·         Да подпишат Меморандум за разбирателство и сътрудничество в областта на биоикономиката;

Семинарът ще се проведе на 14 март 2025 г. от 09:30 до 16:30 часа.

За регистрация, моля попълнете електронната форма на следния линк: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSerm7pZRMAnrfH03MqtdOWVeRSb_hoEXfTm4j0oswfTdR0NZw/viewform?pli=1

 

Очакваме Ви! 

Екипът на проект CEE2ACT

Изпълнителна агенция по горите

 
 
 

Коментари

Публикувай коментар

Заглавие:
Текст:
Псевдоним:
Е-мейл:
Код за сигурност